Fotografia wnętrz i architektury

Sztuka biznesu

Fotografia użyteczna do biznesu, czy jest mi potrzebna?

Świat pędzi do przodu, biznes kwitnie a zakupy robimy przez internet, bo tak jest szybciej i wygodniej. Podobnie ma się kwestia szukania mieszkania na wynajem, wyboru idealnego hotelu czy restauracji. Mała ilość osób ma czas i chęci, by wszystkie lokalizacje odwiedzać osobiście – no bo w sumie po co, skoro wystarczą dwa kliknięcia by zobaczyć na ekranie to co nas interesuje? No ale właśnie – kwestia tego co klient zobaczy. Tak szczerze mówiąc – masz tylko kilka sekund, by zachęcić potencjalnego klienta do zainteresowania się Twoją ofertą. Nie przekonasz go rozmową czy tekstem pisanym, bo czytają go tylko osoby wstępnie już zainteresowane Twoim biznesem. Co widać na pierwszy rzut oka przy scrollowaniu stron z mieszkaniami na wynajem? zdjęcie. Malutki obrazek wśród tysiąca innych. Może przekonać klienta do zakupu krzycząc “Weź mnie, jestem taki piękny!”, a może także całkowicie zniechęcić jęcząc “Nie bierz mnie, jestem brzydki i nie będzie Ci się tu fajnie mieszkać”.

Pomyśl – co innego może wywrzeć ogromne wrażenie na kliencie jeśli nie piękne, świetliste fotografie? Jeśli zdjęcie jest dobre – może pomóc Ci zarobić dużo pieniędzy. Dlatego profesjonalna fotografia to nie koszt a inwestycja, która na pewno się zwróci. A jeśli dalej nie widzisz możliwości jakie niesie za sobą połączenie dobrej fotografii i internetu to… czytaj dalej. 

Fotografia wnętrz i architektury to dość wymagająca dziedzina, zwłaszcza pod względem sprzętowym. Fotograf powinien dysponować dobrym obiektywem szerokokątnym, który nie robi blików świetlnych oraz ujmuje dużą przestrzeń na jednym zdjęciu jednocześnie nie zniekształcając jej. Fotografia wnętrz i architektury to sztuka operowania światłem, podkreślania za jego pomocą bryły budynku i przede wszystkim – budowania klimatu. Celem jest oczywiście pokazanie wnętrza czy architektury z jak najlepszej strony i odpowiednie wyeksponowanie zalet obiektu. Aczkolwiek i tu nie można przesadzić, ponieważ klient prędzej czy później skonfrontuje zdjęcia z rzeczywistością. Przykładowo – fotografie powinny mieć żywe ale i jednocześnie realistyczne barwy, ponieważ nie chcemy, by klient poczuł się oszukany po przybyciu na miejsce. Szerokie ujęcia są niezbędne ale oczywiście warto pamiętać także o detalach i smaczkach, które sprawiają, że dany obiekt jest wyjątkowy. Jest tyle rzeczy o których warto pomyśleć. 

Architektura
np. projekty, budowy, budynki publiczne i prywatne, dokumenty
Wnętrza
np. mieszkania do wynajęcia/sprzedaży, na użytek prywatny bądź komercyjny
Projekty
np. fotografia niekonwencjonalna – zobacz zdjęcia na końcu strony

Dobre fotografie

Dlaczego ja?

Z przyjemnością dla Ciebie wykonam zdjęcia. Fotografowanie obiektów architektonicznych oraz wnętrz to bardzo duża frajda dla mnie. Na codzień głównie wykonuję reportaże, praca ze stałym obiektami jest dla mnie relaksem i formą odpoczynku  fotograficznego. Podejmę się pracy w sposób klasyczny (komercyjny) jak również w niekonwencjonalny. Jeśli nie wiesz o czym mówię, to zobacz mój projekt na dole strony. 

Przykładowa realizacja fotografii wnętrz

Astris

dokument, Kraków 2017

Miasto abstrakcyjne

Kraków 2015
Zobacz projekt zatomizowanej architektury krakowskiej

(Nie)rzeczywistości

Przejdź do zdjęć
Ustawienia prywatności
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.our Polityka prywatności
Youtube
Consent to display content from Youtube
Vimeo
Consent to display content from Vimeo
Google Maps
Consent to display content from Google