Fotografia sportowa

Sztuka momentu

Fotografia sportowa, co ja tu robię?

Fotografia sportowa do ruch, jedno bez drugiego nie istnieje. Jedna z najbardziej wymagających dziedzin obrazowania ze względu na kryteria techniczne dla sprzętu jak i samego fotografa. Bez jego wysokich umiejętności i zdolności przewidywania sytuacji ciężko o odpowiednie zdjęcie. To lata nawyków i zdobywania doświadczeń dają szansę na ciekawy i finalny efekt. Wyszukiwanie decydujących momentów, ciekawych ludzi, planowanie, przewidywanie oraz znajomość dyscypliny którą się aktualnie fotografuje, to wszystko jest niezbędne aby wykonać dobre zdjęcia sportowe. 
W moim przypadku najbliżej mi do dziedziny kolarstwa. Sam dość często staram się jeździć na  rowerze szosowym, poznałem ten sport i wiem z czym on się wiąże, na co warto zwracać uwagę. Jako kolarz amator muszę podkreślić, że moje serce w fotografii sportowej skradło kolarstwo. Ze względu na bliskość tego tematu, praktycznie wypełnia on moje dokonania w tej fotografii. Znając podstawy tego sportu i mając świadomość jego postępowania, mam szansę na głębsze przeniknięcia w temat. Kolarstwo to nie tylko zwycięstwo poszczególnego zawodnika, to ciężka praca całego zespołu.
Każdy zawodnik z jakiejkolwiek dyscypliny jest swoistą postacią mityczną, można go wręcz nazwać nadczłowiekiem. Chce się to odkryć za pomocą fotografii. Sport to emocje, swoista sinusoida drogi na szczyt którą przechodzą zawodnicy jakiejkolwiek dyscypliny. Wierzchołek to nie zawsze zwycięstwo, to przede wszystkim lata ciężkiej pracy, wyrzeczeń, samozaparcia i chęci dążenia do celu. Za każdym z fotografowanych sportowców stoi jego własna indywidualna historia, Chcę ją poznać i wyeksponować za pomocą zdjęć. Dlatego dość często w swoich fotografiach staram się korzystać z niekonwecjonalnych ujęć aby podkreślić daną sytuację. Cały czas się rozwijam i chcę więcej, nie boję się próować nowych możliwości. Wszystko również zależy od tematu do sfotografowania,
Instytucje, organizacje sportowe
np. reportaże z wydarzeń,
Odbiorcy firmowi
np. zdjęcia sportowe do celów reklamowych
Osoby prywatne
np. fotografia niekonwencjonalna, zdjęcia na użytek własny

Dobre fotografie

Dlaczego ja?

W swoim doświadczeniu posiadam fotografowanie takich wydarzeń jak Mistrzostwa Świata w kolarstwie torowym Pruszków 2019, byłem uczestnikiem od wewnątrz na jednym z etapów 75 Tour de Pologne, będąc jednym z kilku fotografów podążających na motorze w peletonie wraz z kolarzami aby ich fotografowąć.

Współpracuję z portalem rowery.org, bywam na polskich wyścigach szosowych jak CCC Tour Grody Piastowskie, Szlakiem Walk Majora Hubala czy Mistrzostwach Polskich. Z moich zdjęć korzystały zespoły kolarskie jak np. Team Novo Nordisk czy Pannon Cycling Team. 

Przykładowa realizacja fotografii wnętrz

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej, zapraszam do galerii

Przejdź do zdjęć
Ustawienia prywatności
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.our Polityka prywatności
Youtube
Consent to display content from Youtube
Vimeo
Consent to display content from Vimeo
Google Maps
Consent to display content from Google